سرعت خواندن و نوشتن تصادفی درایوهای OCZ به ترتیب به 85,000 و 80,000اIOPS می رسد،مدل 120 گیگابایتی TL100برای مدت سه سال، روزانه 27 گیگابایت نوشتن و یا در مجموع 30 ترابایت نوشتن ضمانت می شود. مدل 240 گیگابایتی این سری به واسطه برخورداری از تعداد بیشتری تراشه حافظه، بیشتر دوام می آورد.

 


 

 درایوهای سری TL100 دارای 7 درصد فضای تخصیص یافته به قابلیت Overprovisioning هستند که به کارایی بهتر و همچنین افزایش دوام آنها کمک می کند. در نبود حافظه رم مجزا، تکنیک SLC caching به افزایش سرعت خواندن و نوشتن کمک می کند.

 


 

حذف حافظه رم از طراحی SSD به کاهش قیمت تمام شده بسیار کمک می کند و همین امر به کاهش قیمت نهایی محصول می انجامد. هرچند SSD های فاقد حافظه رم آن هم نوع TLC، کارایی خیره کننده ای ندارند، اما هنوز هم به مراتب از هارد دیسک ها سریعتر هستند، بنابراین برای کسانی که هنوز هم از هارد دیسک های مکانیکی استفاده می کنند، یک گزینه بسیار خوب خواهد بود.

 

 

سرعت خواندن SSDهای ترتیبی سری TL100 به 550 مگابایت بر ثانیه می رسد که در مقایسه با هارد دیسک های مورد استفاده در کامپیوترهای آماده، تا 5 برابر سریعتر است. سرعت نوشتن ترتیبی این درایوها به 530 مگابایت بر ثانیه می رسد،در نبود حافظه رم مجزا، تکنیک SLC caching به افزایش سرعت خواندن و نوشتن کمک می کند.


برچست ها :